15 تکنیک برای افزایش ترافیک بلاگ

ترافیک از دغدغه های مدیران سایت ها و بلاگ ها است و روش های گوناگونی برای افزایش ترافیک گفته شده اما بکار گیری بعضی از روش ها هم وقتگیر است و هم ممکن است دلسرد کننده برای خیلی ها باشد زیرا نتیجه مثبت در کوتاه مدت نمی دهد. به یاد داشته باشید منظور از تکنیک ها برای افزایش ترافیک ، راه هایی برای تقلب یا ترافیک غیر واقعی نیست! بلکه این تکنیک ها راه هایی هستند که درست بکار گرفتن آنها نتیجه مثبت بر ترافیک وبسایت شما دارد یا به عبارت ساده تر باعث افزایش ترافیک می شود.

در این مقاله 15 تکنیک به شما معرفی می کنیم که مطمئن هستیم همه سایت هایی که الآن مشهور هستند یک زمانی این تکنیک ها را بکار بردند و الآن به فکر راه های دیگری چون تبلیغات هستند. لطفاً هر مبحث را بخوبی بخوانید و درصورتی که سوالی برایتان پیش آمد در بخش نظرات مطرح کنید تا پاسخ آن را دریافت کنید.

 • خوب بنویسید و اغلب بنویسید

نوشتن محتوای خوب برای بلاگ باعث دلگرمی خوانندگان و علاقه مندان بلاگ شما می شود. محتوایی که شما می نویسید چیزی هست که باعث بیشتر بازگشتن خوانندگان می شود. مطمئن شوید چیزی که می نویسید برای آنها معنی دار و جذاب است یا عبارتی دیگر همیشه حرفی برای گفتن با آنها داشته باشید.

 • بلاگ خود را در موتور های جستجو ثبت کنید

موتور های جستجو تنها وسیله ای هستند که جستجوگران برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود به آنها مراجعه می کنند. پس موتور های جستجو از بازدیدکننده های بسیاری برخوردارند. ولی هیچوقت آنها بازدیدکنندگان را برای خود نگه نمی دارند. مراجعه کنندگان از سوی موتور های جستجو برای سایت هایی که محتوای ارزشمند دارند بسیار زیاد است. شما هم می توانید از این طریق بازدیدکنندگان بلاگ خود را چند برابر کنید اما همانطور که عرض کردم کلید اصلی محتوای ارزشمند است.

پیش از این برای به ثبت رساندن سایت در موتور های جستجو مطلبی در حاشیه وب منتشر شده است که می توانید با مراجعه به صفحه «صفحه خود را در 8 موتور جستجوی وب ثبت کنید» از این مطلب بهره ببرید.

 • از پیوند ها استفاده کنید و به صفحات مورد علاقه خود پیوند دهید

با افزودن لینک صفحات مورد علاقه تان به بلاگ ، مالکان سایت ها بلاگ شما را خواهند یافت و مشتاق هستند که یک لینک متقابل هم به بلاگ شما دهند. این راهی ساده است که لینک های بسیاری دریافت خواهید کرد که بواسطه آنها خوانندگان بلاگ شما بیشتر می شوند. ولی همیشه امیدواریم خوانندگان بر روی لینک ها کلیک کنند!

 • نظرات سودمند برای مطالب دیگران ارسال کنید

ارسال نظر ابزاری ساده و ضروری است که حتماً ترافیک بلاگ را افزایش می دهد. نخست ، باید به خوانندگان بلاگ خود نشان دهید که برای نظرات آنها ارزش قایلید و از آنها جهت بهتر ساختن محتوا و بلاگ استفاده می کنید. این امر وفاداری خوانندگان را بیشتر می کند.

دوم ، برای مطالب آنها در بلاگشان نظرات سودمند ارسال کنید. مطمئن شوید که آدرس بلاگ خود را در بخش آدرس وارد می کنید تا یک بک لینک پس از ارسال شدن نظر برای بلاگتان ساخته شود. بسیاری از مردم نظرات را می خوانند و مشتاقند تا بیشتر با نویسنده نظرات سودمند آشنا شوند و این آغاز کسب ترافیک از این طریق است.

 • یک خوراک RSS بسازید

قرار دادن یک دگمه خوراک در بلاگ کار را برای خوانندگان وفادار آسان می کند نه اینکه فقط بلاگ شما را بخوانند بلکه از محتوای تازه بلاگ هم مطلع شوند.

 • با دیگر بلاگ نویسان تبادل لینک داشته باشید

لینک ها یکی از قدرتمند ترین قسمت های بلاگ است که موتور های جستجو نیز به آنها برای رتبه دادن خیلی اهمیت می دهند. داشتن لینک های مفید در بلاگ های با ارزش نه تنها باعث افزایش رتبه می شود بلکه می تواند راهی برای کسب ترافیک بیشتر محسوب شود. شما برای تبادل لینک کافیست نخست بلاگ مورد نظر و مرتبط را بیابید و سپس لینک آن را بدرستی در جایی درخور او در بلاگ خود قرار دهید و سپس مالک آن را باخبر سازید.

 • به مطالبتان برچسب بزنید

این امر فقط چند ثانیه اضافی برای هر مطلب وقت شما را می گیرد ، ولی آن چند ثانیه به قدری ارزشمند است که می تواند ترافیک بلاگ شما را بیش از آنچه تصور می کنید افزایش دهد. برچسب ها درست مثل پیوند ها هستند که موتور های جستجوی مشهور و بیشتر گوگل استفاده از آن را پیشنهاد می کنند. برچسب ها همچنین به خوانندگان برای یافتن بلاگ شما هنگامی که پایگاه داده موتور جستجوی بلاگ مثل Technorati را جستجو می کنند کمک می کند.

 • مطالب خود را در سایت های بایگانی اجتماعی ثبت کنید

همیشه قسمتی از وقت خود را صرف به ثبت رساندن مطالب برتر بلاگ خود در سایت های بایگانی اجتماعی محبوب مثل Digg ، StumbleUpon و Reddit کنید که اینها می توانند در کمترین زمان ترافیک بلاگ شما را افزایش دهند. البته شما نیاز به کمک افرادی دارید که حساب های محبوب دارند ، زیرا حساب های آنها از علاقه مندان بسیاری بخوردار است که هر مطلب ثبت شده آنها را می خوانند و در صورتی که مورد علاقه شان بود به صفحه اصلی آن مطلب نگاهی می اندازند و همین باعث افزایش ترافیک بلاگ شما می شود.

 • بهینه سازی موتور جستجو را به یاد داشته باشید

وقتی مطلب می نویسید یا صفحه های تازه برای بلاگ خود می سازید به خاطر داشته باشید که آنها را برای موتور های جستجو بهینه سازی کنید تا بهتر آنها را پیدا کنند. از کلیدواژه ها و پیوند های مرتبط استفاده کنید اما نه به طور و به اندازه ای که از ارزش مطلب شما کاسته شود. بدانید موتور های جستجو در پی کشف هرزنامه ها هستند تا آنها را از پایگاه داده خود حذف و به فهرست سیاه بیافزایند.

 • تصاویر را فراموش نکنید

تصاویر نه تنها باعث زیبا به نظر رسیدن بلاگ می شود ، بلکه به مردم برای یافتن بلاگ شما کمک می کنند. اغلب مردم از جستجوی تصاویر گوگل، یاهو! و موتور های جستجوی دیگر استفاده می کنند که درصورتی که شما تصاویر خود را بهینه سازی کنید می توانید مقداری ترافیک بلاگ خود را افزایش دهید.

 • بلاگ نویسی مهمان را در نظر بگیرید

بلاگ نویسی مهمان در صورتی که برای بلاگ شما صورت بگیرد ، باعث افزایش ترافیک می شود اما اگر شما هم برای بلاگ دیگران بنویسید ، باعث افزایش اعتبار شما می گردد. خوانندگان به دنبال نویسندگانی هستند که نوشته هایشان اعتبار بیشتری دارند و بیشتر آنها را دنبال می کنند. به شما پیشنهاد می کنیم هم شما برای بلاگ دیگران بنویسید و هم راهی برای بلاگ نویسان مهمان جهت ارسال نوشته هایشان در بلاگتان قرار دهید.

 • عضو انجمن ها و گروه های آنلاین شوید

انجمن ها و شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک محل هایی هستند که تعداد بسیاری از مردم با سلیقه های مختلف دور هم جمع می شوند و تبادل نظر و اطلاعات می کنند. شما با یافتن این محل ها و عضو شدن در آنها و همچنین شرکت در مباحثشان می توانید از سلیقه های گوناگون مطلع شوید و برای هریک از آنها مطلبی بنویسید. این امر باعث افزایش ترافیک و اعتبار شما می شود.

 • برای بلاگ خود تبلیغ کنید

تبلیغ کردن به معنی هزینه کردن نیست! البته هزینه کردن بحث مهمی در تبلیغ محسوب می شود اما برای بلاگ نویسان تبلیغات می تواند رایگان هم تمام شود. شما می توانید آدرس بلاگتان را در امضای خود در انجمن ها ، نامه های الکترونیکی تان و حتی کارت های ویزیت قرار دهید. حتی می توانید در خارج فضای اینترنت از بلاگ خود با دوستانتان صحبت کنید و از آنها بخواهید به بلاگ شما نگاهی بیاندازند و مطالب را بخوانند.

 • در بلاگ نویسی موفق باشید تا نامزد دریافت بهترین بلاگ نویس شوید

وقتی شما یک بلاگ نویس خوب باشید حتماً خوانندگان زیادی مطالب شما خواهند داشت. کافیست خود را در نوشتن و تخیل قوی سازید و در مورد چیزهایی بنویسید که مردم به خواندنشان علاقه نشان می دهند.

 • خجالتی نباشید

مهم ترین قسمت بلاگ نویسی ارتباط است که هم شما را از هر لحاظ می سازد و هم بلاگ شما را پر بار می کند. هیچوقت از پرسیدن ترسی نداشته باشید ، در مباحث شرکت کنید یا فقط سلام کنید و خودتان را معرفی کنید. عقب ننشینید و منتظر پیدا شدن بلاگ خود نباشید. با دور بودن کسی بلاگ و خود شما را نخواهد شناخت و هیچوقت در امر بلاگ نویسی موفق نخواهید بود. اجازه بدید بلاگستان پارسی بداند که شما رسیدید و حرفی برای گفتن دارید!

منبع: 15 Tips to Increase Blog Traffic

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s